Archiwum kategorii: Nasz zespół

lek. wet. Jarosław Balcerzak

Dyplom lekarza weterynarii odebrałem w 2008 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od tego czasu nieprzerwanie pracował w warszawskich przychodniach dla zwierząt. Jako weterynarz onkolog jest zwolennikiem podejścia wielokierunkowego do pacjenta. W codziennej pracy ze zwierzętami największy nacisk kładzie na diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w studiach specjalistycznych „Choroby Psów i Kotów”, oraz w ramach krajowych i zagranicznych szkoleń organizowanych w ramach Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ), oraz Europejskie Stowarzyszenie Onkologii Weterynaryjnej (ESVONC). Jest jednym z pierwszych w Polsce lekarzy stosujących elektrochemioterapię. Jest to wyraz potrzeby rozszerzenia wachlarza usług i łączenia narzędzi terapeutycznych dla pacjentów onkologicznych. Jest członkiem ISEBTT – Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Technologii i Terapii opartych na Elektroporacji. Czas poza pracą poświęcam mojej żonie Dominice, córeczce Kasi oraz synkowi Krzysiowi. Nasza wspólną pasją są podróże małe i duże.

lek. wet. Dominika Balcerzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2009 roku, pracownik Weterynaryjnego Laboratorium Diagnostycznego ALAB Weterynaria. W przychodni zajmuje sprawami administracyjno-organizacyjnymi, interną, profilaktyką oraz diagnostyką laboratoryjną. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

lek. wet. Ewa Konarzewska

Dyplom lekarza weterynarii uzyskała na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne w Roseland Animal Hospital w South Bend, USA, oraz w szpitalu dla zwierząt Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu. Podczas pierwszych miesięcy pracy na stanowisku samodzielnego lekarza weterynarii zainteresowała się diagnostyką cytologiczną, oraz hematologią. Ukończyła min. kurs Cytologii Klinicznej Psów i Kotów, Zaawansowany Kurs Diagnostyki Cytologicznej Chłoniaków i Białaczek (Francesco Carrani), oraz Warsztaty „Diagnostyka laboratoryjna w Praktyce” pod okiem Pani dr Janiny Łukaszewskiej. Swoje zainteresowania pogłębia również w trakcie Warsztatów Dermatologii Klinicznej ( Dermawet). Prywatnie dr Ewa jest właścicielką dwóch kotów: Korwinka i Zohana, oraz pieska Fenka.

dr Michał Wąsowicz

Nazywam się Michał Wąsowicz. Jestem doktorem nauk weterynaryjnych, w pełni poświęconym mojej największej pasji – stomatologii weterynaryjnej, która rozpoczęła się 16 lat temu i trwa do dziś. Poprzez profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób jamy ustnej zwierząt domowych poprawiam nie tylko uśmiech, ale przede wszystkim jakość zdrowia i życia czworonożnych przyjaciół. Nieprzerwalnie podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie stomatologii weterynaryjnej jako uczestnik wielu szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii i lekarzy medycyny ludzkiej na całym świecie oraz dorocznych kongresach organizowanych przez „European Veterinary Dental Society”. Moim marzeniem jest uświadomienie wszystkim właścicielom zwierząt na całym świecie, jak ważna jest profilaktyka higieny jamy ustnej dla jakości i długości życia ich wiernych przyjaciół. Zarówno strona www.drwasowicz.pl, jak i moje kanały w mediach społecznościowych zostały stworzone, abym mógł to marzenie zrealizować. Drugą moją pasją jest przekazywanie wiedzy. Jako nauczyciel akademicki prowadzę zajęcia z anatomii zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Reprezentuję SGGW na międzynarodowych konferencjach, przedstawiając wyniki badań naukowych, prowadzonych wspólnie z Politechniką Gdańską. Prywatnie jestem oddanym opiekunem pitbulla – „Wąskiego”, psa, który ma najzdrowszy uśmiech na świecie.

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwym NIEludzkim dentystą.

lek. wet. Marta Romańska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2006r. W 2012r ukończyła Podyplomowe Studia Specjalizacyjne na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz zdała egzamin państwowy, uzyskując tytuł specjalisty chirurga. Pani Doktor operuje od wielu lat. Stale podnosi swoje kwalifikacje, szkoli się, bierze udział w konferencjach chirurgicznych. Na co dzień pracuje intensywnie i szybko, często w trybie emergency, ratując z opresji naszych małych przyjaciół. Przeprowadza u psów i kotów liczne zabiegi planowane oraz z zakresu chirurgii interwencyjnej, onkologicznej czy plastycznej. operuje też naszych braci najmniejszych, – króliki, świnki morskie, fretki, jeże, skunksy, szczury, myszoskoczki, koszatniczki, chomiki, szynszyle, współpracując od wielu lat z dwiema lecznicami specjalistycznymi, opiekującymi się zwierzętami egzotycznymi. Prywatnie żona i mama dwóch chłopców, opiekunka dwóch psów. Jest niepoprawną optymistką. Kocha Tatry, hiszpańską kuchnię i muzykę Milesa Davisa.

lek.wet. Anna Świerk

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW W Warszawie w 2016 r. Pani Doktor od początku kariery zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów kardiologicznych. Wykonuje badania echokardiograficzne, EKG oraz pomiar ciśnienia krwi. Posiada bogate doświadczenie kliniczne dzięki uczestnictwu w wielu krajowych szkoleniach i konferencjach z kardiologii weterynaryjnej, oraz pracy w wielu lecznicach w Warszawie i poza nią.

dr n. wet. Diana Stęgierska

Dr n. wet. Diana Stęgierska w 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem studia weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W pracy klinicznej, nieprzerwanie od kilku lat, skupia się przede wszystkim na diagnozowaniu i leczeniu przypadków neurologicznych. Szczególnie interesują ją choroby układu nerwowego o charakterze immunologicznym i nowotworowym oraz padaczka. W latach 2012-2019 była zatrudniona ma Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie (na początku na stanowisku asystenta, a następnie adiunkta). W 2018 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych, specjalność Immunologia. W latach 2014-2017 była słuchaczką studiów podyplomowych specjalizacyjnych “Choroby Psów i Kotów” i w 2017 roku uzyskała tytuł specjalisty z tego zakresu. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kongresach z zakresu neurologii weterynaryjnej, onkologii i chorób wewnętrznych. Od 2015 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Neurologów Weterynaryjnych (European Society of Veterinary Neurology). Jest konsultantem neurologicznym w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt oraz Specjalistycznej Przychodni weterynaryjnej „Vethouse” w Lublinie. Od 2017 roku jest również wykładowcą z zakresu neurologii w Weterynaryjnym Centrum Szkoleniowym Perfectvet i z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi lekarzami, zarażając ich swoją pasją.

lek. wet. Natalia Stępkowska

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 2013 roku, od tego czasu zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną oraz dopplerowską u psów, kotów oraz gryzoni, fretek i zajęczaków.

Pani Doktor prowadzi konsultuje pacjentów w wielu warszawskich lecznicach oraz stale pogłębia swoją wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Aktualnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej z zakresu ultrasonografii.